Naucz się myśleć o dostępności

  • Szkolenie mailowe podzielone na pięć lekcji (udostępniane co siedem dni).
  • Dowiedz się czym jest dostępność, dlaczego jest ona taka ważna oraz jak o niej myśleć w kontekście testowania.
  • Poznaj popularne narzędzia, które wspomogą proces analizy tematów dostępności.
  • Każda lekcja zakończona zadaniem domowym do samodzielnego wykonania.
  • Lista tematów (ściągawka), o których warto pamiętać podczas testowania dostępności.
  • Z tym kursem zmienisz swój sposób myślenia o dostępności.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Osób, które chcą się przebranżowić

Planujesz przebranżowić się na Quality Assurance i chcesz poznać podstawy testowania dostępności? Poznaj podstawy i zaskocz rekruterów swoim tokiem myślenia!

Osób z doświadczeniem

Pracujesz już jako QA, ale chcesz poszerzyć swoją wiedzę o tematy dostępności (accessibility)? Zerknij na ten minikurs, który podpowie Ci w jaki sposób zmienić swoje myślenie i jak zapewnić jakość w tym temacie.

Osób, które chcą uratować świat

Masz cokolwiek związanego z wytwarzaniem oprogramowania? Skorzystaj z tego minikursu i dowiedz się w jaki sposób dołożyć cegiełkę, by ten świat stał się bardziej przystępny dla wszystkich.

Dla wszystkich 🙂

Tak naprawdę z tego minikursu może skorzystać każdy – wierzę, że każdy wyciągnie z niego przynajmniej odrobinę wiedzy bądź inspiracji.

Kim jest Twój instruktor?

Branża Quality Assurance inspiruje, ciekawi i nierzadko również zaskakuje mnie już od pięciu lat. Zapewniałem jakość w wielu projektach – od polskich systemów szkolnictwa czy platform związanych z bankowością, przez europejskie dashboardy, aż po arabskie czy amerykańskie systemy. W międzyczasie zacząłem specjalizować się w testach bezpieczeństwa i rozwijam się w tym kierunku.

Zobacz listę tematów

01. AQA #1

W pierwszym tygodniu (od razu po zapisaniu się do minikursu) dowiesz się czym jest dostępność oraz z jakimi dysfunkcjami możemy mieć do czynienia.

02. AQA #2

W tym tygodniu poznasz certyfikaty, którymi w przyszłości możesz się zainteresować. Poznasz również cztery zasady dostępności, na których opiera się WCAG.

03. AQA #3

W tej lekcji omówione zostaną narzędzia, z których możesz w każdej chwili skorzystać. Wszystkie z nich są udostępniane bezpłatnie.

04. AQA #4

W czwartym tygodniu poznasz kolejne narzędzia – zarówno te bezpłatne, jak i komercyjne. Poznasz również listę tematów do sprawdzenia, które warto sobie zanotować na przyszłość.

05. AQA #5

W ostatnim tygodniu dowiesz się, że dostępność to nie tylko ułatwienie życia osobom z dysfunkcjami. Poznasz również wymagania, które należy spełnić, jeżeli poważnie myślisz o testach dostępności. Zmienisz również podejście do tego tematu i sposób myślenia – pomogą w tym przykładowe sytuacje z życia.

Już dziś zacznij myśleć o dostępności

Ten minikurs został podzielony na pięć lekcji – pierwszą z nich otrzymasz po potwierdzeniu zapisu. Kolejne będą wpadać co siedem dni, wszystko na jedną skrzynkę mailową. Zapisując się do minikursu, nie zapisujesz się do newslettera. Kliknij tutaj i zapisz się do newslettera oraz odbierz e-booka „Jak przetrwać rekrutację na QA w czasie pandemii”.

Accessibility

Zacznij testować dostępność już dziś
ZA DARMO
  • Dożywotni dostęp - wystarczy zachować maile w swojej skrzynce odbiorczej
  • Wszystko na jednego maila - korzystaj jak Ci wygodnie
  • Poznaj podstawy i zmień swój sposób myślenia
  • Zadania domowe do samodzielnej realizacji